Україна та Франція підписали контракт на придбання гелікоптерів «AIRBUS HELICOPTERS»

14 липня, відбулося підписання контракту на придбання 55 гелікоптерів «Airbus Helicopters» для системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС в рамках Угоди між урядами України та Франції.

Документ підписали Директор ДП «Українське авіаційно-транспортне підприємство «Хорів-АВИА» Геннадій Балла та Генеральний виконавчий директор компанії «Airbus Helicopters» Брюно Івен.

Під час заходу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що вчора Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні».

«Дуже радий, що ми дійшли до цього пункту нашої річної праці. Вчора Президент України Петро Порошенко підписав відповідний Закон, який ратифікує Угоду між урядами України та Франції, і сьогодні ми маємо всі підстави почати працювати, аби в цьому році вертольоти вже були у нас», ‑ зазначив він.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що безпека громадян та вчасне реагування на виклики потребує високого рівня технічного забезпечення правоохоронних структур.

«Ми реформуємо весь сектор правоохоронної системи та внутрішньої безпеки країни. Безпека громадян, вчасне реагування на виклики потребує високого рівня технічного забезпечення і оснащення наших структур. Цей контракт, який ми підписуємо, дає нам можливість отримати 55 гелікоптерів, які будуть використовуватися для забезпечення безпеки українських громадян. Сьогодні ми фіналізуємо величезну роботу, яка була проведена Арсеном Аваковим, всією командою системи Міністерства внутрішніх справ та французькими партнерами. І розпочинаємо важливий проєкт для України», ‑ зауважив Володимир Гройсман.

Своєю чергою, Генеральний виконавчий директор компанії «Airbus Helicopters»Брюно Івен підкреслив, що вертольоти відповідають найвищим стандартам технологічного оснащення.

«Вони будуть сприяти успішному виконанню всіх місій, які ви передбачаєте в їхньому використанні з точки зору забезпечення цивільної безпеки. Контракт і партнерство, яке він започатковує, не зводиться суто до постачання гелікоптерів. Воно має більш глобальне спрямування. Йдеться про те, аби поступово розвивати ваші компетенції і операційні спроможності у сфері технічного обслуговування», ‑ зазначив він.

Нагадаємо, вертольоти французького виробництва допомагатимуть нести службу Держслужбі з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужбі. МВС планує отримати вертольоти трьох моделей – Н145, Н125 та Н225.

Н125 ‑ перевищує інші одномоторні вертольоти за продуктивністю та універсальністю, не потребує високого рівня обслуговування та демонструє високі показники роботи у високогір’ї.

Н145 – має високий ступінь експлуатаційної готовності та гнучкості, особливо в умовах спекотного клімату і у високогір’ї.

Н225 – володіє найвищими в галузі характеристиками швидкості, дальності польоту, завантаження та надійності в категорії 11-тонних дводвигунових машин.

Основними завданнями вертолітних підрозділів МВС будуть: порятунок та громадський порядок, кримінальні розслідування, антитерористичні та спеціальні місії, охорона державного кордону й безпека на дорогах.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ратифікувала Угоду про закупівлю 55 французьких гелікоптерів.

Оригінал статті – http://mvs.gov.ua/

2023-04-26T10:47:32+03:00